Naujiena

AKTUALI INFORMACIJA PACIENTAMS APIE ES SKAITMENINĮ COVID pažymėjimą


2021 08 10

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas įrodo, kad asmuo:
→ buvo paskiepytas nuo COVID-19 ligos: „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer) vakcina ir praėjo 1 savaitė po antrosios dozės suleidimo; „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po vakcinos dozės suleidimo; „Moderna“ (gamintojas „Moderna) vakcina ir praėjo 2 savaitės po antrosios dozės suleidimo; „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 15 dienų po antros dozės suleidimo;
→ yra persirgęs COVID-19 liga (galioja 180 d. nuo teigiamo COVID-19 PGR tyrimo paėmimo dienos); → turi COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą (galioja 24 val. nuo greitojo antigenų testo ėminio paėmimo laiko arba 72 val. nuo PGR ėminio paėmimo laiko).
Instrukcija, kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
1. Norėdami gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, naršyklės lange surinkite www.esveikata.lt . Spauskite „Prisijungti“:
2. Susipažinkite ir pažymėkite, kad „Su Pacientų, besijungiančių prie ESPBI IS portalo, supažindinimo forma susipažinote. Patvirtinkite savo tapatybę, naudodamiesi IPasas.lt arba Elektroninių valdžios vartų platforma (per banką arba elektroniniu parašu).
3. Sėkmingai patvirtinę tapatybę, ekrane pamatysite skiltį „Pažymėjimai“. Spustelėkite „Atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą“. Išsisaugokite dokumentą išmaniajame įrenginyje arba atsispausdinkite. Jei matote, kad turite ne vieną pažymėjimo formą (vakcinacijos, persirgimo ar tyrimo) – pasirinkite tą, kurio Jums reikia. Pasitikrinkite šalies, į kurią vykstate, reikalavimus, kad atsisiųstumėte Jums tinkamiausią ir daugiausiai galimybių suteikiantį pažymėjimą, arba visus.
Kaip gauti skaitmeninį COVID pažymėjimą, jei asmuo nesinaudoja išmaniosiomis technologijomis ar neturi galimybės to padaryti pats?
Tokiu atveju, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris prisijungęs prie Jūsų esveikatos, suformuos pažymėjimą arba į Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro koordinatorę telefonu 8 615 88313, 8 389 63756 ( darbo laikas iki 15 val).
Primename, jog nuotolinei šeimos gydytojo paslaugai (šiuo atveju, dėl COVID pažymėjimo išėmimo), galite registruotis skambinant į centro registratūrą telefonais 8-655 39370, 8-389 73509.
Dėl paskelbtos ekstremalios situacijos Lietuvoje ir didelės apkrovos nuotolinių paslaugų, prašome neskambinti šeimos gydytojui į kabinetą, o registruotis nurodytais telefono numeriais į centro registratūrą - gydytojas matydamas, kad Jūs užsiregistravote nuotolinei paslaugai, susisieks su Jumis nurodytu laiku.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-13 14:56