Naujiena

Kaip įsigyti Donoro kortelę?


2019 05 14

Kaip aš galiu įsigyti Donoro kortelę?

Donoro kortelę galima įsigyti užpildžius Asmens sutikimą, kad jo audiniai, organai po mirties būtų paimti ir atiduoti transplantuoti VšĮ Utenos PSPC 300 kab. arba internetu (https://ntb.lt). Norint užpildyti sutikimą internetu, prisijungus prie elektroninių valdžios vartų, turite pasirinkti prisijungimo būdą – banką (arba el. parašą). Pavyzdžiui, pasirinkus prisijungimą „per banką“ (suvedate duomenis), atsidaro langas „E. paslaugos“. Tuomet reikia prisijungti prie „elektroninių valdžios vartų“ bei patvirtinti savo tapatybę. Paskutinis žingsnis – užpildyti sutikimą/nesutikimą ir jį išsaugoti. 

Kokius dokumentus reikia man turėti, norint pasirašyti sutikimą?

Pasirašant sutikimą reikia turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo arba studento pažymėjimą). 

Ar galiu padovanoti tik tam tikrus organus? 

Taip, pasirašant sutikimą reikia nurodyti, ar norima paaukoti visus audinius ar organus, ar tik tam tikrus. 

Ar aš galėsiu pakeisti savo nuomonę? 

Taip, jei dėl kokių nors priežasčių Jūs nebenorite turėti Donoro kortelės, tereikia parašyti prašymą išbraukti Jus iš Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registro. 

Ar atsitikus nelaimei ir man tapus potencialiu donoru artimieji galės užginčyti mano valią? 

Ne, nes Jūsų pasirašytas sutikimas jau yra Jūsų valia, kaip testamentas.

Kokiu būdu gausiu Donoro kortelę? 

Donoro kortelė bus išsiųsta paštu, tad būtų gerai, jei nurodytumėte tą adresą, kuriuo lengviausia Jus rasti. 

Svarbu yra ne turėti pačią Donoro kortelę, o apie savo apsisprendimą po mirties dovanoti organus ir (ar) audinius transplantacijai pasikalbėti su savo artimaisiais.


Paskutinį kartą redaguota: 2019-05-14 08:12