Naujiena

Priemonės KORONAVIRUSO prevencijai


2020 03 13

Koronavirusas (COVID-19) – tai virusas, kuris gali pasireikšti karščiavimu, sausu kosuliu, dusuliu, abipusiu plaučių uždegimu. Koronaviruso simptomai labai panašūs į gripo. Svarbu žinoti, kad šios ligos simptomai užsikrėtus gali pasireikšti ne iš karto, o per maždaug 14 dienų.

Jeigu lankėtės Kinijoje, Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir grįžę pajutote simptomus, panašius į gripo, nevykite į gydymo įstaigą, kreipkitės į Bendrąjį pagalbos centrą tel. 112.

Rekomendacijos 

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, virusas perduodamas nuo žmogaus žmogui, todėl, siekdami užtikrinti saugią aplinką, padedančią išvengti naujojo koronaviruso plitimo, prašytume Jūsų aktyviau naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis nuotoliniu būdu ir kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu, taip pat pagal galimybes atidėti neskubius apsilankymus pas sveikatos priežiūros specialistus, pavyzdžiui dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų, burnos higienos ir pan.

Priemonės sumažinti pavojų užsikrėsti koronavirusu.

Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso, galima visą parą skambinti į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) šiais telefonais: +370 618 79984, +370 616 94562, +370 620 77547.

Aktuali su koronavirusu susijusi informacija skelbiama SAM interneto svetainės specialioje skiltyje.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-03-13 11:42