PRANEŠKITE APIE KORUPCIJĄ

PRANEŠKITE APIE KORUPCIJĄ 

I. Atsakomybė

LR specialiųjų tyrimų tarnyba vykdo kriminalinę žvalgybą, siekdama atskleisti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ir užkirsti joms kelią. Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse yra nustatytos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veiklos: kyšininkavimas (225 straipsnis), prekyba poveikiu (226 straipsnis), papirkimas (227 straipsnis), piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimas(229 straipsnis) ir kita.

UŽ KORUPCINIO POBŪDŽIO VEIKAS GRESIA BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ TIEK KYŠIO DAVĖJUI, TIEK KYŠIO ĖMĖJUI.

II. Kur kreiptis pacientui susidūrus su korupcinio pobūdžio veika įstaigoje

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą (toliau – STT): visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 3333. Detaliau: http://www.stt.lt/lt/praneskite-apie-korupcija/praneskite-apie-korupcija/.

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministeriją nemokamo informavimo telefonu 8 800 66 004. Detaliau: http://www.sam.lt/go.php/korupcijos_prevencija899.

Į šias įstaigas gali kreiptis kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių, socialinę padėtį ir kitus kriterijus. Kreiptis reiktų tuo atveju, jei asmuo mano turįs žinių arba pagrįstų įtarimų apie asmens sveikatos sistemos darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Atkreipiame dėmesį, kad bus užtikrintas asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumas. Gauta informacija nebus skelbta viešai, perduota pažeidimą planuojantiems daryti, darantiems arba padariusiems ar tretiesiems asmenims.

Atkreipiame dėmesį, kad LR įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė LR baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

III. VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro pasitikėjimo telefono numeris

VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – Centras) kviečia visus pacientus ir jų artimuosius, susidūrus su galimai korupcinio pobūdžio veikla Centre, apie įvykį pranešti mums:

  • · Raštu – Aukštakalnio g. 5, LT-28151 Utena;

Centro administracija, esant asmens pageidavimui, užtikrins jo asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą.

 IV. Sveikatos apsaugos ministerijos pasitikėjimo telefono numeris

„Sveikatos apsaugos ministerija prašo Jus būti pilietiškus: informuokite apie korupcijos atvejus anonimiškai skambindami nemokamu telefonu 8 800 66 004 ar el.p.  korupcija@sam.lt

Jeigu asmens sveikatos priežiūros įstaigoje iš Jūsų prašė pakyšos, jeigu be teisinio pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar susidūrėte su kitokia korupcijos forma, paskambinkite. Jūsų informacija labai svarbi – kiekvieną atvejį nagrinėsime ir bendromis pastangomis stengsimės įveikti korupcijos virusą. Jūsų skambutis anonimiškas, jokių asmens dokumentų pateikti nereikia. Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta ir pateikta atitinkamai kovos su korupcija institucijai.“

Sveikatos apsaugos ministerija 

V. Specialiųjų tyrimų tarnybos kontaktai

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau STT) atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas: kyšininkavimas (225 straipsnis), prekyba poveikiu (226 straipsnis), papirkimas (227 straipsnis), piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimas (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

Apie korupcijos atvejį (-us) praneškite STT:

  • · raštu;
  • · pranešimu www.stt.lt interneto svetainėje;
  • · visą parą veikiančiu ,,karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 3333;
  • · elektroniniu paštu pranesk@stt.lt;
  • · faksu (8 5) 266 3307.

Daugiau informacijos rasite STT internetinėje svetainėje www.stt.lt 

VI. Įstaigos vadovo kreipimasis

VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras būdama socialiai atsakinga gydymo įstaiga, palaiko bei siekia prisidėti prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvų korupcijos prevencijos sveikatos sistemos srityje ir pasisako prieš neteisėtus mokėjimus medicinos darbuotojams.

Geriausia padėka medicinos darbuotojui už jo nuoširdų ir atsidavusį darbą – pagarbus Jūsų elgesys, geras žodis bei nuoširdi šypsena.

Būkite pilietiški ir praneškite apie galimai korupcinio pobūdžio veiklas.

VšĮ Utenos PSPC direktorius

Edvinas Ašoklis

Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-27 15:33